Vážení přátelé, kolegyně, kolegové,

 

je naší milou povinností Vás všechny přivítat na výročním XIX. kongresu České spondylochirurgické společnosti pořádaném v termínu 15. - 17. 9. 2021. Pro konání kongresu jsme zvolili příjemné prostředí Špindlerova Mlýna v samém srdci Krkonoš v termínu malebného babího léta. Odborný program kongresu se skládá z částí určených pro lékaře a sestry, a obsahuje většinu obvyklých témat. Ze zahraničních hostů bych vyzvedl účast prof. Kollera prezidenta Cervical Spine Research Society a prof. Fawcetta z Cambridge. Přednášku mimo odborný program o extrémech a jejich zvládání přednese jeden z nejlepších světových horolezců současnosti Marek Holeček. Kongresový hotel Horal prošel komplexní rekonstrukcí a nabízí kromě standardních hotelových služeb i bohaté sportovní vyžití včetně rozsáhlého wellness zázemí. Pro zájemce je možné prodloužit pobyt v hotelu za zvýhodněných podmínek o následující víkend, užít si našich velehor a vyrazit třeba na nedalekou Luční boudu nebo rovnou na Sněžku.

 

Aktuální epidemiologická situace umožňuje organizovat kongres klasickou prezenční formou v obvyklém formátu. O aktuální situaci, omezeních a epidemiologických požadavcích  Vás budeme pravidelně informovat.

 

Věříme, že plánovaný kongres bude pro Vás tradičně nejen kvalitní odbornou událostí, ale i po dlouhé době příjemným společenským a relaxačním zážitkem.

 

Těšíme se na setkání ve Špindlerově Mlýně.

 

doc. MUDr. Petr Vachata, Ph.D., MBA

Neurochirurgická klinika UJEP a MN, Ústí nad Labem

XIX. KONGRES ČESKÉ SPONDYLOCHIRURGICKÉ SPOLEČNOSTI

15.–17. 9. 2021

Špindlerův Mlýn